Eurobest, s.r.o.
loading
Vaše objednávka
Rozdělit účet:
Košík je bohužel ještě prázdný
Siam Orchid
Úvod » Praha » Siam Orchid

Siam Orchid

SIAM ORCHID
 
Thajská kuchyně je fenomén stejně jako Thajsko samé. Je to kaleidoskop chuťového spektra, kde se vzájemně překrývají, doplňují a zvýrazňují rozmanité, ale naprosto nepostradatelné ingredience: citronela, bazalka, koriandr. galanga, chilli, česnek, limetková šťáva, kokosové mléko a fermentovaná rybí omáčka. Mezi ustálené omyly patří, že thajská kuchyně je pálivá. To je samozřejmě pravda ale jen na první pohled nebo ochutnání. Pokud to Váš necvičeny jazyk přežije, najdete mezi feferonkami i chuť sladkou, slanou, hořkou a sladkokyselou to vše ve fascinující rovnováze. Rovnováha a harmonie je totiž podle buddhismu podstatou a smyslem života.

Thajská kuchyně v míře vrchovaté používá čerstvých surovin, které tropy poskytují. V podstatě vše co roste a hýbe se, lze upravit do lahodného pokrmu. Hojně jsou zařazovány plody moře a nesčetné druhy zeleniny a ovoce. Většina jídel je připravována velice rychle krátkým restováním a zachovává si tak původní chuť použitých surovin. Pokrmy jsou s nevšední pečlivostí upravovány dekorativně a velice se dbá na to, aby byly vyvážené i v barevných kontrastech.
Thajská kuchyně má své hluboké kořeny v kuchyni čínské a indické, ale byla po staletí ovlivňována i kuchyněmi okolních zemí a v poslední době i kuchyní evropskou. Z toho všeho si vzala to nejlepší a vytvořila tak svůj vlastní osobitý a nenapodobitelný styl. Odlišuje se víc než kde jinde na světě i podle jednotlivých oblastí.

Jídlo je společenskou a často i náboženskou událostí, kterou nelze odbýt tak jak to zpravidla činí farang (bílý muž ze západu) v jeho globalizovaném uniformním světě. Jí se dlouho a obřadně. Zásadně si host neobjednává jedno jídlo pro sebe a zásadně nechodí jíst sám. Platí tu jedno krásné úsloví: "Ty chceš jíst sám? - ty jsi blázen. Ty chceš spát sám? - ty jsi nemocný..." Objednává se společně nejméně o jeden chod více než je strávníků. To znamená, že dva hosté si objednají tři chody (tři hosté čtyři chody atd.) a z nich si průběžně odebírají na svůj talíř. Jí se jídelními hůlkami, lžící v pravé ruce a vidličkou v levé ruce. Nůž na thajském stole chybí. Vše je posekáno na malé kousky a dále je nůž symbolem agrese, která je usměvavým Thajcům naprosto cizí.
Základní přílohou je rýže, která se nevaří, ale propařuje a získává tak zcela nevšední chuť. Zejména v severním Thajsku je velice oblíbená lepkavá rýže, ze které se pravou rukou vytvarují malé kuličky, které se namáčí do různých omáček a opět rukou pojídají.

Věříme, že jídla z naší kuchyně Vám navodí příjemnou atmosféru Země úsměvů. 

Přejeme Vám dobrou chuť.
 
 
Expresní rozvoz jídla Praha